Tukové lapoly

Tukové lapoly

Odlučovač tuků mají v současnosti instalovány téměř všechny gastronomické provozy, restaurace a jídelny. Tukový lapol slouží k zachycení tukového znečištění odpadních vod, vznikajících při provozu stravovacích zařízení. Správný a pravidelný servis odlučovače tuků, je hlavním předpokladem pro řádně fungující kanalizaci. Tukové usazeniny a nánosy jsou nejčastějším viníkem neprůchodnosti kanalizace. Dalším rizikem tukového znečištění je jeho usazování v přečerpávacích jímkách, kde nevratně poškozuje čerpadla a vybavení jímek.

https://bareko.cz/wp-content/uploads/2020/11/tukove-lapoly-570x380.jpg

Tukový lapol doporučujeme čistit v ideálním případě 4x ročně. Ve vysoce exponovaných provozech dle potřeby i častěji. Při čištění odsajeme celý obsah lapolu cisternovým vozidlem. Následně celý prostor vč. stěn, nátokového a odtokového potrubí důkladně vyčistíme tlakovou vodou. Po vyčištění zajistíme zaplavení odlučovače tuků na jeho provozní hladinu. Veškeré vzniklé odpady odvážíme k dalšímu energetickému využití v souladu se zákonem č. 185/2001 sb. O odpadech do bioplynové stanice, kde je bez dalšího znečištění životního prostředí přeměněn v bioplyn pro vytápění měst a obcí.

Pro získání přesné ceny, prosíme, vyplňte jednoduchý formulář níže. Co nejdříve vám vytvoříme nabídku na míru jen pro vás.

Nezávazně poptat

Kontaktní formulář